Wakacyjna praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech

Chcesz spróbować swoich sił w pracy opiekunki w Niemczech, ale nie jesteś pewna, czy dasz radę? Rozwiązaniem może być krótkoterminowe zatrudnienie podczas wakacji. Jest to doskonały sposób na zarobek zwłaszcza dla kobiet 50 plus. Polski rynek pracy, niestety, nie jest dziś dla nich zbyt łaskawy, dlatego coraz częściej decydują się na wyjazd zarobkowy za granicę. Jednym z najchętniej wybieranych zawodów jest właśnie opieka nad osobami starszymi w Niemczech.

Praca w niemieckiej opiece to dobry wybór na lato

Okres wakacyjny w branży opiekuńczej jest specyficzny. Stałe opiekunki korzystają z zasłużonego urlopu: wracają do rodziny lub wyjeżdżają na wakacje, aby odpocząć. Podopieczni nie mogą jednak pozostawać bez opieki, dlatego rodziny chcą jak najszybciej znaleźć zastępstwo. To jest dobry moment, by poszukać pracy jako zmienniczka. Podczas wakacji wybierają ją zwykle nauczycielki przedszkolne i szkolne. Nie musisz jednak pracować w szkole, by mieć szansę na znalezienie zatrudnienia w opiece. Agencje takie jak Perfekton zwracają uwagę przede wszystkim na kompetencje, doświadczenie i predyspozycje do pracy opiekunki. Jeżeli więc pracowałaś już jako opiekunka (nawet zajmując się starszym członkiem rodziny), znasz język niemiecki w stopniu komunikatywnym, jesteś empatyczna, pogodna i otwarta – śmiało możesz składać swoje CV.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech w wakacje jest dobrym sposobem na atrakcyjny zarobek, ale nie tylko. Pracujące za granicą opiekunki wskazują również na poczucie spełnienia i satysfakcję z wykonywanej pracy, możliwość poznania nowych ludzi, kraju i kultury. Na dodatek krótkoterminowa praca w opiece pozwala na podszlifowanie umiejętności językowych i podniesienie swoich kompetencji.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech: wymagania

Jakie wymagania muszą spełnić opiekunki starające się o pracę w Niemczech? Przede wszystkim powinny wyrazić chęć zaopiekowania się starszą, schorowaną osobą. Podopieczni to często ludzie w podeszłym wieku, którym stan zdrowia nie pozwala na wykonywanie codziennych czynności. Zadaniem opiekunki jest więc codzienne wsparcie w domowych obowiązkach, w utrzymaniu higieny czy jedzeniu. Kandydatka powinna zatem odznaczać się cierpliwością i pogodą ducha, empatycznym podejściem do seniora i łagodnym sposobem bycia.

Bardzo ważna jest też znajomość języka niemieckiego. Większość firm opiekuńczych wymaga od swoich pracowników minimum komunikatywnych umiejętności językowych. Są one potrzebne, aby na bieżąco komunikować się z podopiecznym i jego rodziną. Opiekunka musi też umieć sobie poradzić z codziennymi sytuacjami poza domem, jak zakupy, kontakt z sąsiadami czy wizyty lekarskie.

Dlaczego warto pracować w niemieckiej opiece nad osobami starszymi?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, praca opiekunki w Niemczech pozwala zarobić dodatkowe, i to niemałe, pieniądze. Za naszą zachodnią granicą możemy liczyć na o wiele wyższe stawki niż w kraju. Dodatkowo opiekunka ma zapewnione darmowe zakwaterowanie i wyżywienie, a często też przejazd na miejsce zlecenia.

Wakacyjny wyjazd do opieki nie musi trwać 2-3 miesięcy. Znajdą się również oferty pracy obejmujące 2-3 tygodniowe pobyty na zastępstwo. Nawet tak krótki okres zatrudnienia ma swoje plusy. Dzięki niemu będziesz mogła codziennie szlifować swoje umiejętności językowe. Tego typu nauka będzie szybka, intensywna i… skuteczna – najlepszym bowiem sposobem na przyswajanie nowych słów jest kontakt z żywym językiem. A jeżeli już od dawna myślisz o podjęciu pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech, wakacje są idealnym momentem, by spróbować swoich sił w tym zawodzie.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://perfekton.pl/oferty-pracy-niemcy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =