Konica Minolta, czyli jak japońskie przedsiębiorstwo podbiło rynek

Na rynku można znaleźć wielu producentów drukarek i akcesoriów z nimi związanych. Przy doborze właściwego i odpowiadającego Twoim potrzebom sprzętu warto zwrócić szczególną uwagę na wiodące marki, gdyż zazwyczaj mają największą i najbardziej różnorodną ofertę. Ponadto zwykle produkty znanych marek są lepsze jakościowo i niezawodne w codziennej pracy. Jedną z takich firm jest japoński producent Konica Minolta, zajmujący się między innymi rozwiązaniami do druku, ale także aparaturami do graficznego i medycznego obrazowania oraz produkcją pomiarowych urządzeń.

Japońska marka

Sama marka działa na wielu obszarach, jednak na świecie znana jest przede wszystkim jako produkująca i sprzedająca cyfrowe urządzenia, drukarki i powiązane z nimi materiały do eksploatacji. Uważana jest za lidera na rynku sprzętu do druku. Jednym z jej sztandarowych serii jest seria Bizhub, której produkty producent określa mianem „wielofunkcyjnej kopiarki do zadań specjalnych”. Modele te są uniwersalne, stanowią połączenie kopiarki, drukarki i skanera. Ze względu na nowatorską technologię druku i wydajne tonery świetnie nadadzą się do optymalizacji i usprawnienia pracy w biurze.

Dlaczego właśnie seria Bizhub?

Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub, której modele można zakupić w sklepie internetowym https://cfsklep.pl/pl/producer/Konica-Minolta/32, oferującym również szeroką gamę akcesoriów do drukarek tej marki, posiada wiele zalet. Urządzenie to pozwala między innymi na wydrukowanie i skopiowanie aż kilkudziesięciu stron A4 czy skanowanie aż do 240 obrazów w minutę. Wyposażenie drukarki pozwala na automatyczne dwustronne drukowanie. Dodatkowo ma opcję drukowania z dowolnego miejsca w biurze dzięki połączeniu  WI-FI. Sama obsługa jest bardzo intuicyjna, co zapewnia wygodny i przejrzysty panel sterujący – dzięki temu nawet osoby bez doświadczenia w obsłudze kserokopiarki poradzą sobie z jej optymalizacją. Model ten posiada nawet opcje rozbudowy np. o stolik, finisher czy też czytnik kart.

A co z tonerami?

Ze względu na specyfikę i wielofunkcyjność produktu najlepiej stosować do niej oryginalne tonery firmy Konica-Minolta. Toner to wkład do drukarek i kserokopiarek laserowych i LED, zawierający proszek, w którym oprócz pigmentu znajdują się również drobinki żelaza i żywica. Ważnym jest, aby przed jego zakupem sprawdzić jego kompatybilność z posiadanym modelem kserokopiarki, gdyż użycie niewłaściwego tonera może być przyczyną awarii, a także może zostać uznane za złamanie umowy gwarancji.

Konica Minolta to niewątpliwie silny zawodnik na rynku sprzętu do druku, oferujący bardzo szeroką gamę produktów, których jakość utrzymuje się niezmiennie od wielu lat na wysokim poziomie. Wiodąca pozycja na rynku wynika między innymi z wysokich standardów produktów przez nich oferowanych, dlatego wybór produktów owej marki to gwarancja niezawodności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 3 =